Hay Allah yine yuttunuz…

Görüşme ile ilgili konuşan Arınç, ‘Hükümetimizi ve ülke meselelerini görüştük, faydalı oldu’ dedi.Görüşme, Arınç’ın Ankara’daki evinde gerçekleşti. Gül-Arınç görüşmesine Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin ve Nihat Ergün de katıldı.Gül ile görüşmesi sonrası konuşan Bülent Arınç, şunları söyledi:
”Farklı anlamlar yüklememek lazım. Dün Sayın Cumhurbaşkanı ile görüştüler, gündüz de Ankara’daydılar, akşam da ben davet ettim. Mesele bundan ibaret, dostane bir ziyaret. Bir araya geldik. Biz bu partinin kurucularıyız, iyi bir AK Partiliyiz, trollerin troliçelerin ne dediğinin önemi yok.”
”UMARIM HERKES BU AÇIKLAMALARDAN DERS ÇIKARMIŞTIR”
”Erdoğan’a kırgın mısınız? Bu konu gündeme geldi mi?” sorusuna Arınç, ”Hissi konulara girmemek lazım. Ben cevap verdim, edepli terbiyeli cevaplardır bunlar. Umarım herkes bu açıklamalardan bir ders çıkarmıştır. Hükümetimizi ve ülke meselelerini görüştük, faydalı oldu” yanıtını verdi.
Malum Bülent Arınç bir süre önce bazı açıklamalar yapmış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aralarında bir polemik yaşanmıştı. Benzer bir durum mesela Cumhurbaşkanlığını bırakırken Abdullah Gül ile de yaşanmıştı. Bu ve benzeri olaylar daha önce de muhtelif zamanlarda belirli aralıklarla ve önemli olayların öncesinde tekrarlanmış ve bazıları ortaya atlayarak yangına (!) odun taşımıştı. Odun taşıyanlar not alınmış ve bu kişilere karşı gerekli tedbirler alınmıştı. Son büyük saldırı öncesinde yine benzer bir oyun sergilendi sanki ve birileri yine bu sözde kavgaya odun taşıdı. Onlarda tesbit edilmiş olmalı. Sonra ne oldu derseniz aşağıdaki haberin fotoğrafı ve iki tarafın gülümseyen yüzleri olayı açıklıyor. Hürriyet gazetesinin ‘haberi öne çıkar’ sistemini kullanmadık ama foto olarak sizin için alıntıladık…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile dün akşam Beştepe Devlet Konukevi’nde düzenlenen yemekte bir araya geldi.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile dün akşam yemeğinde biraraya geldi. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gül’ü Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki devlet konukevinde ağırladı. Akşam yemeği vesilesiyle gerçekleşen buluşmanın yaklaşık üç saat sürdüğü kaydedildi.