Karıştırmayın Celine hanım! O sizin Haçlı koalisyonu ile ortak paydanız…

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Fetullahçı Terör Örgütü’nün milletin iradesine el koyma girişiminden sonra oluşan ‘Yenikapı Ruhu’ üzerinden değerlendirmelerde bulundu.
ORTAK PAYDA LAİKLİK
Cumhuriyet gazetesine konuşan CHP’li Böke, çarenin yan yana durmuş gibi yapmak olmadığını ve üzerinde mutabakat sağlanması gereken bir ortak payda varsa bunun da laiklik olduğunu söyledi.
CHP’NİN YENİKAPI RUHUNA BAKIŞI
Selin Sayek Böke, Yenikapı Ruhu ile ilgili şunları söyledi; ‘Türkiye’yi yeni 12 Eylül’lerden, yeni 15 Temmuz’lardan da, her türlü demokratik mekanizmayı yok ederek tek adam rejimi inşa etmeyi amaç edinen diktatoryal heveslerden de koruyacak olan çağdaş, özgürlükçü bir demokrasi kurmak yolunda kararlılık sergilemektir.
SAHTE MİLLİ BİRLİK NUTUKLARI..
Çare asla yan yana dururmuş gibi yapmak, demokrasimizin sorunları yokmuş gibi kafamızı kuma gömmek, komplo teorilerine sarılarak sahte milli birlik nutukları atmak değil.
ORTAK PAYDA LAİKLİKTİR
Üzerinde ‘mutabakat’ sağlanması gereken bir ortak payda varsa; o payda laikliktir, özgürlüktür, hukuktur, demokrasidir. Darbenin panzehiri eksiksiz demokrasidir. Bu noktada, 15 Temmuz’da yaşadığımız hain girişim gibi asker kaynaklı darbe arayışlarının kaynağının yalnızca asker-sivil ilişkilerinde aranması, teşhisi yanlış koymak olur.’
Bulduğu her fırsatta İslama/Müslümanlara her türlü aşağılamayı yapıp Hristiyan olması gündeme getirilince çok rahatsız olanCHP’nin Dünya bankası görevlisi sözcüsühanımefendi  bayram günü güzellemelerde bulunmuş.
‘Ortak paydamız laiklikmiş.’
CHP’nin içindeki minik bir bölüm olan milli güçlerin ‘Yenikapı Ruhu’ na destek vermesini engellemek için her türlü provokasyona hazır olan bir güruh bunlar. Zaten genel başkanı bu ruha destek verdi diye suikastle tehdit edilmiş ve ardından ABD elçisi tarafından uyarılmıştı:

Boşa çapalıyorsunuz Celine hanım, pardon Selin hanım. Sahaya indikten sonra bu millet artık maçı tamamlamadan geri dönmez. 100 yıllık bu maç bu ülke insanının istediği skorla bitecek.
Takım içindeki yabancı oyuncular istese de istemese de…