Bizi komploculukla suçlayanlara kapak olsun…

Hain planın ayrıntıları, Akıncı Üssü’nde silah zoruyla etkisiz hale getirilerek alıkonulan rütbeli bir askerin verdiği bir başka askerle yaptığı telefon konuşmasına yansıdı. İsmi açıklanmayan asker, diğer asker tarafından kayda alınarak yetkili makamlara iletilen konuşmada yaşadıklarını şöyle anlattı:
Silah zoruyla çalıştırdılar
‘… Önce uçaklar yüklenecek talimatı verildi. Bu talimat üzerine, harekat olacağını düşünerek uçaklara 40 adet yer füzesi yükledik. Gece ilerleyen saatlerde ‘uçaklara halon gazı’ dolacak diye emir geldiği söylendi. Şaşırdık kaldık. Emir direkt olarak darbecilerden geliyormuş. Zaten ilk sortilerden sonra etrafımız silahlı ekiplerle doldu. Çoğu teğmen rütbesinde tanımadığımız askerler çevremizi sardı. Bunun bir darbe girişimi olduğunu televizyonlardan öğrendik. Direnenleri kelepçeleyip hemen götürdüler. Bizi silah zoruyla sabaha kadar eşek gibi çalıştırdılar. Meğerse bir gün önceden Diyarbakır’dan altı uçak ve altı pilot gelmiş. Ardından nizamiye kapısından çatışma sesleri gelmeye başladı ve çatışmalar sabaha kadar sürdü.’
Halon gazı nedir?
Ağır kimyasallardan oluşan halon gazı, yakıcı ve boğucu özelliği ile kısa sürede ölüme yol açıyor. Ağır kimyasallardan oluşan halon gazı, yakıcı ve boğucu özelliği ile kısa sürede ölüme yol açıyor.
Darbe girişiminden 13 gün önce yaptığımız analizimizden bir bölüm:
(…) Eğer bir simülasyon yapılırsa Türk devletine maksimum hasar verecek bir saldırının bu şekilde yapılacağı ortaya çıkacaktır. Batı istediğini yaptıramaz ise saldıracak ve olayı IŞID’a yıkacaktır.Bu yüzden Batı başkentlerine mutlaka çok güçlü mesajlar verilerek bu saldırının önü alınmalıdır.Bu ülkede görülecek bir kimyasal saldırı bulutunun Batı başkentlerine ve ekonomik merkezlerine kadar uzanacağının mesajı mutlaka ama mutlaka çok güçlü bir şekilde verilmelidir.