Şoktayız ! Futbola politika ve şike karışıyormuş…

1998 ve 2016 yılları arasında yürüttüğü FIFA Başkanlığı sırasında rüşvet alıp verdiği gerekçesiyle görevinden alınan ve hakkında dava başlatılan eski başkan Sepp Blatter, futbol dünyasını derinden sarsacak bir itirafta bulundu. İsviçreli futbol adamı; Arjantin basınına verdiği röportajda, Avrupa organizasyonlarının birinde kura hilesi yapıldığını itiraf etti.
‘Sıcak ve soğuk top kullandılar’
Arjantin’in önde gelen gazetelerinden La Nacion’a konuşan Sepp Blatter, kura hilesinin bir Avrupa organizasyonunda yapıldığını belirtirken, hangi turnuvada ve ne zaman gerçekleştiğine dair detay vermedi. Yöntemin ise Türkiye’de de bir dönem konuşulan ‘kura sırasında sıcak ve soğuk top kullanma’ tekniğine dayalı olduğunu ifade etti.
‘Evet gözlerimle gördüm’
Gazetenin, ‘Milyonlarca insanın canlı olarak izlediği bir kura çekimi sırasında gerçekten hile yapılması mümkün mü?’ sorusuna ‘Evet gözlerimle gördüm!’ şeklinde yanıt veren Blatter, sözlerine şöyle devam etti;’Bir Avrupa organizasyonuydu ve hileyi de organize eden bir İtalyan takımıydı.Daha önceden sıcak ve soğuk olarak belirlenmiş topların kura sırasında çekildiğini görebilirdiniz. Ben de buna şahsen tanık oldum’ (…)
Siz bunu dünya spor olayları olarak okuyun. Konuyla ilgili eski analizlerimiz de bu konulara değinmiştik: