Sırtını Türkiye’ye dayayan ile Rusya’ya dayayan arasındaki fark…

Azerbaycan Karabağ’ı geri alıyor
Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Novruz Memmedov, Dağlık Karabağ’da aşamalı çözüm için prensip anlaşmasına varıldığını belirtti.
Azerbaycan medyasına konuşan Memmedov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan’ın 20 Haziran’da St. Petersburg’da gerçekleştirdiği Dağlık Karabağ toplantısının sonuçlarını anlattı.
Toplantıda, Dağlık Karabağ sorununun aşamalı çözümü üzerinde durulduğunu belirten Memmedov, ‘Aşamalı çözüm ise şöyledir.İlk önce işgal altındaki 5 ilin tahliye edilmesi (Ermenistan ordusunca), daha sonra iki ilin tahliye edilmesi ve (Dağlık Karabağ ve Ermenistan arasındaki) koridorun belirlenmesi.Daha sonra ise Dağlık Karabağ’ın statüsünün belirlenmesi. Taraflar bu yönde prensip anlaşmasına vardı.’ dedi.
Putin, Aliyev ve Sarkisyan görüşmesinin ardından ortak bildiri kabul edilmiş, taraflar, temas hattında istikrarın sağlanması ve Dağlık Karabağ’da barış sürecinin tamamlanmasını sağlayacak atmosferin oluşturulması yönünde kararlı olduklarını teyit etmişti. (…)
Bir haber daha:

Bir de sırtını alfabenin değişik kombinasyonlarından oluşturulmuş bazı terör gruplarına dayayanlar var ki onların işi daha da zor.

Rusya teslim oldu. Ermenistan teslim oldu. Yakında Ermenilerden ‘müttefikimiz Rusya yenilince biz de yenik sayıldık’ söylemleri gelirse şaşırmayın.
Bu hızla gidersek ABD’de güneydoğumuzda teslim olabilir. Yeter ki millet olarak psikolojik çökertme operasyonlarının altında kalmayalım…