Sömüremeyince fakirleşiyor. Fakirleştikçe saldırganlaşıyor…

Sömürebilme yeteneğini yitirdikçe fakirleşiyor.

Fakirleştikçe saldırganlaşıyor.

Siz bu başlığı Türkiye ile çatışacak eleman aranıyor olarak anlayın…

Saldırganlaştıkça PR yapacak adam arıyor. Çünkü artık seveni kalmadı. Şapka düştü emperyalist gözüktü…

İngiltere Kraliyeti, Kraliçe 2. Elizabeth’in katıldığı etkinliklerini Facebook ve Twitter aracılığıyla duyuracak bir sosyal medya editörü arıyor.
AYLIK 16 BİN LİRA MAAŞ
Buckingham Sarayı, sosyal medya editörü için verdiği iş ilanında seçilecek adayın, yılda 50 bin Sterlin (yaklaşık 200 bin lira) maaşa Kraliçe’nin devlet ziyaretleri, katıldığı etkinlikler ve Kraliyet duyurularını milyonlara duyurması gerektiği ifade edildi.
TAKİPÇİ KAZANMASI HEDEFLENİYOR
Sosyal medya editörünün, sosyal medya hesaplarını yönetmesi yanında dünya çapında daha fazla ziyaretçi ve takipçi kazanması da hedefleniyor.
YILLIK 33 GÜN İZİN, ÜCRETSİZ ÖĞLE YEMEĞİ VE İKRAMİYE
Britanya Monarşisinin resmi internet sayfasında duyurulan iş ilanında dolgun maaşın yanında 33 gün yıllık izi, ücretsiz öğle yemeği ve ikramiyelerin de bulunduğu ifade edildi.
Kraliçe ilk tweetini 2014 yılında Londra’daki Bilim Müzesi’ni ziyaretinde atmıştı.
Kraliçe’nin halen dünya genelinde 2.16 milyon takipçisi bulunuyor.
Size bir kötü haberimiz daha var. Eski düşmanınız küllerinden doğuyor. Siz düşüyorsunuz o yükseliyor;

MHP Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu ve Mustafa Kalaycı tarafından hazırlanarak TBMM Başkanlığı’na sunulan yasa teklifinde, Osmanlı Hanedanı mensuplarının uzun süre vatanlarına bağlı ve asaletlerine yakışır şekilde yaşadıkları ancak bazılarının geçim sıkıntısı çektiği, hatta kıt kanaat geçindikleri vurgulandı.
”ECDAT YADİGARLARINA SAHİP ÇIKILMALI”
Hanedan mensuplarının, 1924’teki ihraçlarından sonra çeşitli tarihlerde Türkiye’ye dönme ve vatandaşlık haklarını aldıkları kaydedilen gerekçede “Ecdat yadigârına mutlaka sahip çıkılmalı” denildi. Teklifte Türkiye veya başka ülkelerdeki hanedan mensuplarının kimler olduğunu tespit etmek üzere bir komisyon kurulması; komisyonun olası suistimallere karşı işlemleri, hanedan torunlarının takibini yapan “hanedan reisi” ile yürütmesi öngörüldü.
Habertürk’ün haberine göre teklif; hanedandan geliri olmayan ya da aylık geliri Başbakanlık Müsteşarı’nın maaşının altında olanlara, başvurmaları halinde yaklaşık 10 bin lira dolayındaki bu tutara kadar maaş bağlanmasını düzenliyor.
YAKLAŞIK 10 KİŞİ
Teklif sahiplerinden Mustafa Kalaycı, “Teklife sadece iktidar değil muhalefetten de destek gelir diye bekliyoruz. Bunlar bizim için ecdat yadigârı. Yaklaşık 10 kişinin geçim sıkıntısı çektiği belirtiliyor. Türkiye bu kadar Suriyeliye bakıyor. Ecdat yadigârlarına da bakabilir diye düşünüyoruz. Teklifin Meclis’ten geçeceğini umuyoruz” dedi.
25 ŞEHZADE HAYATTA
Osmanlı Hanedanı mensuplarından halen 77 kişinin hayatta olduğu biliniyor. 25 şehzade, 16 sultan, 23 sultanzade ve 13 de hanım sultan olmak üzere 77 kişi; Türkiye, Mısır, Ürdün, Lübnan, Suriye, ABD, İngiltere, Fransa, İsveç ve İspanya gibi dünyanın farklı ülkelerinde yaşamlarını sürdürüyor.
Osmanlı Hanedanı’nın en yaşlı ve en kıdemli erkek üyesi olarak hanedan reisi unvanını taşıyan Şehzade Osman Bayezid Osmanoğlu, ABD New York’ta yaşıyor. 1924 doğumlu Osmanoğlu, sürgünde doğan ilk hanedan çocuğu.
Babası Şehzade İbrahim Tevfik Efendi 1931’de Fransa’da sürgünde öldükten sonra annesi Hatice Sadiye ile birlikte ABD’ye taşınan Osmanoğlu, ABD Silahlı Kuvvetleri’nde subay olarak görev yaptı. New York’ta çalıştığı kütüphaneden emekli olan şehzade, 23 Eylül 2009’da Ertuğrul Osman Efendi’nin ölümünden sonra hanedan reisi unvanını aldı.