I. Gezi; Taksim-Fenerbahçe-Beşiktaş, II. Gezi; Cerattepe-Trabzonspor…

Herşeyleriyle gelmeye başladılar demiştik. Önce konuyla alakalı eski analizlerimizi hatırlatalım:

    

Hatırlanacağı üzere Gezi kalkışması sırasında en çok şike davası üzerinden Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın Çarşı taraftarı olayları ateşlemesi için kullanılmıştı: şimdi ise Trabzon taraftarı kullanılıyor ve HDP olaya benzin dökmeye çalışıyor. Önce Cerattepe Artvin’den geldiler şimdi Trabzon üzerinden devam ediyorlar.Dikkatinizi çekmiştir verilen mesaj.  Güneyde Suriye’ye yoğunlaşırsanız sizi Kuzeyde Karadenizden vururuz.

HDP’nin Trabzon ilgisi yeni değil.  Şubat 2015’den bir hatırlatma. Taşeron parti Karadeniz bölgesine al atmaya çalışmıştı.

Trabzon’da teşkilatlanmaya gitmesi ile tepkileri üzerine çeken HDP’nin bir flaş hamle daha yapma girişiminde bulunduğu kaydediliyor.  Buna göre HDP’nin hedefinde Trabzon’da kabul görmüş isimler var. Bu isimlere milletvekilliği teklifi yapmaya hazırlanan HDP’nin ilk yokladığı kişi ise Trabzonspor eski Başkanı Özkan Sümer olduğu ileri sürüldü. Özkan Sümer’e bu noktada teklif götürmeye hazırlanan HDP’nin ilk etapta nabız yokladığı ancak sonrasında Trabzonspor eski Başkanının net karşı duruşu ile geri adım attığı ve farklı isimlere yöneldi.  Trabzonspor eski Başkanı ve eski Teknik Direktörü Özkan Sümer’in bu tavrı karşısında Trabzon’da farklı arayışlara giren HDP’nin bu noktada özellikle Trabzon’da kabul görmüş isimlere de milletvekilliği teklifi yapmaya hazırladığı kaydedildi. Sümer, bu konuda kendisine resmi bir teklif yapılmadığı ancak bu noktada imalı bir ifadeler geldiğini kaydetti. Ancak Sümer, siyaseti düşünmediğini ve yapmayacağını da ifade etti.Hatırlanacağı üzere HDP, Trabzon’da teşkilatlanmaya gittiğini ve il binası açacağını açıklamasının ardından ilde sert protestolara neden olmuştu.

http://www.61saat.com

Karıştırma çalışmalarına devam edecekler. Bizde izlemeye….