Türkiye Rus savaş uçağını düşürerek ABD’yi test ediyor…

DÜN ÇOK HIZLI BİR GÜNDÜ. BÜTÜN BUNLAR DÜN OLDU.

İNGİLTERE FRANSA’YA BİZ TEK BAŞIMIZA BİR HİÇİZ HADİ BİRLEŞELİM TEKLİFİ YAPIYOR. AMA SEN ÖNDEN GİT BEN İR ARA BELKİ ARKADAN GELİRİM. ÖNCE KİMİN KAZANMAYA YAKIN OLDUĞUNU BİR ANLAYAYIM DİYOR.

İRAN’IN YARI RESMİ TERÖRİSTİ VE ZORLA OLUŞTURDUKLARI EFSANELERİNİN BAŞI DERTTEN KURTULMUYOR. ÖNCE UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ YARDIMCISI ÖLDÜRÜLDÜ ŞİMDİ DE KENDİSİ HAKKINDA DEĞİŞİK İDDİALAR VAR. ÜNLÜ OLMAK ZORDUR. KAFANI KOPARIVERİRLER. HANİ AL JAZEERA’NIN TÜRKİYE’NİN BU BÖLGEDE SİLİNDİĞİNİ ANLATMAYA ÇALIŞTIĞI PROVOKATİF BİR HABERİ VARDI YA. HATIRLADIK MI?

BELKİ DE DÜŞEN UÇAKTA YARDIMCISIYLA BİRLİKTE ÖLDÜ VE GİZLİYORLAR. MALUM İRAN SURİYE SAVAŞINDA ÇOK AĞIR KAYIPLAR VERDİ. NEYSE KENDİ PROBLEMLERİ, SADECE POLAT ALEMDAR HALA HAYATTA BİLGİNİZ OLSUN.
ABD GENELKURMAY BAŞKANI TÜRKİYE’YE GELİRKEN RUS UÇAĞININ DÜŞÜRÜLMESİ İLE TÜRKİYE MÜTTEFİKİNİ (?) TEST EDECEK.

İŞTE BÜTÜN BUNLAR DÜN OLDU VE BUGÜN. RUS SAVAŞ UÇAĞI TÜRK JETLERİ TARAFINDAN DÜŞÜRÜLDÜ.

TÜRKİYE ABD GENELKURMAY BAŞKANININ GELECEĞİ GÜN ABD’NİN HANGİ TARAFTA OLDUĞUNU TEST EDİYOR. HANİ ÇOKTA ÖNEMLİ DEĞİL AMA BİLMEKTE VE HALKA GÖSTERMEKTE FAYDA VAR.
RUS SPUTNIK HABER AJANSI İSE AMERİKAN DOLARINDAN MEDET UMUYOR.

DİĞER TARAFTAN İSE HAVA SAHASI İHLALİ OLMADIĞINI İDDİA EDİYOR.

TSK, Türk hava sahasını ihlal eden bir uçağın 5 dakikada 10 kez uyarıldığını ve angajman kuralları çerçevesinde iki F-16 ile Suriye sınırında düşürüldüğünü duyurdu. Cumhurbaşkanlığı ‘Rus uçağı olduğu tahmin ediliyor’ dedi. Olayı doğrulayan Rusya, ‘Türk hava sahası ihlal edilmedi, uçak yerden açılan ateş sonucu düştü’ açıklamasını yaptı.http://tr.sputniknews.com
TÜRKİYE İSE RUSYA’NIN BÜTÜN ALTTAN ALMA GİRİŞİMLERİNİ TÜRK GENELKURMAYININ YAYINLADIĞI RADAR İZ VERİSİ İLE BOŞA ÇIKARDI. YANİ UÇAĞI BİZ VURDUK BUYUR BURADAN YAK DEDİ BÜTÜN AÇIKLIĞIYLA.

YANİ RUS MEDYASI UÇAĞI TÜRKLER DEĞİL YERDEN AÇILAN ATEŞLE TÜRKMENLER DÜŞÜRDÜ DİYOR. YANİ ‘SUÇLUYUZ SORUN YAPMAYACAĞIZ, TÜRKİYE İLE ÇATIŞMAK İSTEMİYORUZ’ DEMEK İSTİYORLAR.
BUGÜN AMERİKAN GENELKURMAY BAŞKANI TÜRKİYE’YE GELİRKEN YARIN RUS DIŞİŞLERİ BAKANI TÜRKİYE’DE OLACAK. GEZİNİN İPTAL EDİLMEDİĞİ VE YARIN YAPILACAĞI AÇIKLANDI.

DİĞER TARAFTAN İSE UKRAYNA RUSYA’YI SIKIŞTIRMAYA DEVAM EDİYOR. RUSYA’YA BATININ AMBARGOSUNUN 6 AY DAHA DEVAM EDİP ETMEYECEĞİ TARTIŞILACAĞI GÜNLERDE ÖNCE KIRIM’IN ELEKTRİĞİ KESİLDİ ŞİMDİ DE KIRIM YARIMADASINA YÜK TAŞIMACILIĞINI YASAKLAKLADI.

UMARIZ PUTİN 3 KATLI SAVAŞ ODASINDA OLAYI AYRINTILI OLARAK DEV EKRANLARINDA SEYRETMİŞTİR VE ANALİZİNİ DOĞRU YAPAR.

Konuyla ilgili benzer analizlerimiz için tıklayınız.