Ruslar kendilerine Türkiye’den kukla beğeniyor…

Rusya devlet televizyonu Russia 1’de Türkiye’nin uçak düşürmesini tartışan siyasetçi ve uzmanlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Rusya’nın yeni muhatabı olması gerektiğinde hem fikir oldu.”Bye bye Erdoğan’26 Kasım’da yayınlanan Vladimir Solovyov ile Akşam isimli programda, söz alan Askeri Uzman ve Öğretim görevlisi Vladimir Avatkov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı diktatörlükle suçlayarak, “Ne bizim ne de Amerikalıların şu anda artık Erdoğan’la yapacağı bir şey yok. ‘Bye bye Erdoğan’ diyebiliriz artık’dedi. (…)
Bagdasarov “Siz onlarla çalışmadınız. CHP ile çalışmadınız. Kemal Kılıçdaroğlu ile hiç kimse görüşmedi. Neden boş konuşuyorsunuz o zaman? Erdoğan değişmez lider demekten başka bir şey yapmadınız. En azından şu anda Kemal Kılıçdaroğlu’nu Rusya’ya davet edin. Kılıçdaroğlu daha güvenilir ve normal bir politikacı’ şeklinde konuştu.Ermeni asıllı Rus vekilin Kılıçdaroğlu teklifine yanıt veren Askeri uzman Avatkov’un sözleri ise şöyle oldu: “İlla Kılıçdaroğlu olması gerekmiyor. Türkiye’de çalışabileceğimiz başka aktörler de var. Ancak parlamento partileri arasında en uygun seçenek CHP’dir.Stratejik olarak, gelecek için çalışmalıyız.’Programın sunucu Vladimir Solovyev’in PKK’nın İmralı’daki lideri Abdullah Öcalan’ın Rusya’nın elindeki kartlardan biri olduğunu açıkça ifade etmesi de dikkat çekti.”Kim bilir bir bakarsınız Abdullah Öcalan’ın zincirleri kırılır ve Öcalan Kürt halkıyla yeniden bir araya gelir’ diyen Solovyev, “Ama İmarlı bir ada. Bu yüzden böyle bir şeyi yapmak zor olur’ şeklindeki olumsuz eleştiriye ise şu yanıtı verdi: “Ada da olsa bu o kadar zor bir şey değil. Bunu yapabilecek olanlar var’.
BÜTÜN BATI BİR ARAYA GELİP DEVİREMEDİKLERİ AK PARTİYİ ŞİMDİ RUS AYISINA DEVRETTİLER SANKİ. NE DİYELİM. GAZANIZ MÜBAREK OLSUN, BİRDE SİZ DENEYİN BARİ. KUKLA BULMAKTA ZORLANMAZSINIZ AMA ONU İKTİDARA GETİRMEK BİRAZ ZOR OLUYOR. HDP İSE KOKUYU ERKENDEN ALDI ÇALIŞMALARA BAŞLADI BİLE BU KONUDA.