Dünya Küreselciler – Ulusalcılar savaşı…

Küreselcilere (Şeytaniler) karşı savaş:

ABD’de bazı senatörler Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’dan Başkan Barack Obama döneminde “yabancı ülkelerdeki aşırıcı ve bazen şiddet eylemleri yapan siyasi aktivistlere” yapılan para yardımını soruşturmasını istedi.

YAPILAN YARDIMLAR

Cumhuriyetçi Partiden Mike Lee, Jim Inhofe, Thom Tillis, Ted Cruz, David Perdue, ve Bill Cassidy ortak bir mektup kaleme alarak, Tillerson’un Obama döneminde George Soros tarafından desteklenen çeşitli organizasyonlara yapılan yardımları soruşturmasını talep etti.

Senatörler Tillerson’a yolladıkları mektupta, Obama döneminde Dışişleri Bakanlığının vergi paralarını kullanarak, “Makedonya, Arnavutluk, Latin Amerika ve Afrika’da solcu grupları” desteklediğini kaydetti.

SOROS’DA İŞİN İÇİNDE

Mektupta, Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan bu yardımların George Soros’un desteklediği bazı organizasyonlara yapıldığı belirtildi.

Senatörler, Tillerson’dan “demokrasiyi yaymak ve yönetmek için aktiviteler yapan bütün ABD kurumlarının programlarını ve hesaplarını gözden geçirmeyi” talep ediyor.

Mektupta, “Bizim vergilerimiz kullanılarak nasıl ülkelerin bağımsızlığına ve halkına saygı duymaksızın siyasal karışıklıklar çıkarıldığının gözden geçirilmesini istiyoruz. Bu girişimler aynı zamanda yararlı bir uluslararası ilişki kurmamızın da önüne geçti.” ifadelerine yer verildi.

Senatörler, bu iddialarına ilişkin kendilerine çok sayıda güvenilir rapor ulaştığını belirterek, “Bu aktiviteler ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) ve Soros Açık Toplum Vakfı tarafından yapıldı.” iddiasında bulundu.

Senatörler, ABD’nin bu tür girişimlerinin bir an önce son bulması gerektiğini belirtti.

 

Ulusalcılara (Faşistlere) karşı savaş:

Fransa‘da cumhurbaşkanlığı seçimine katılan merkez sağın adayı François Fillon ve aşırı sağın adayı Marine Le Pen’in ardından, bağımsız aday Emmanuel Macron hakkında da savcılık ön soruşturma başlattı.(…)

ADAYLARA YARGI KISKACI

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçiminde merkez sağın adayı François Fillon ve aşırı sağın adayı Marine Le Pen’in de yargı ile son günlerde aralarının iyi olmadığı biliniyor.

Ulusal Mali Suçlar Savcılığı, Fillon hakkında “kamu fonlarının kötüye kullanılması” suçlamasıyla bugün dava açılmasını kararlaştırdı. Eşi ve iki çocuğunu hiç çalışmadan “danışman” sıfatıyla devletten maaş aldırmakla suçlanan François Fillon’a soruşturma açan savcılık, Fillon’u 15 Mart’ta ifade vermeye çağırdı.

Paris savcılığı, Marine Le Pen hakkında yolsuzluk davası açarken, aşırı sağcı lider 3 Mart’ta savcılığa ifade vermeye gitmeyi “dokunulmazlığını” gerekçe göstererek reddetti.

Le Pen’in korumalığını yapan Thierry Legier ve aşırı sağcı liderin yakın arkadaşı Catherine Griset’in Avrupa Parlamentosunda (AP) danışman kadrosunda gösterilerek, gerçekte parti adına çalıştırılmaları yüzünden hem Fransa’da hem de AP’de soruşturma açılmıştı.

Anketler, nisan ayında düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turunu Le Pen ve Macron’un ilk iki sırada bitireceğini ortaya koyuyor.

http://www.haber10.com/dunya/fransa_da_cumhurbaskani_adaylarina_yargi_kiskaci-693191

Tamamı neredeyse aynı saatin haberleri…