İngiltere Başbakanı May’den iddialı sözler…

İngiltere Başbakanı May, serbest piyasa, serbest ticaret ve küreselleşmeyi savunmaya kararlı olduğunu belirterek, İngiltere’nin küresel ticarette dünya lideri olacağını söyledi.

İngiltere Başbakanı Theresa May, İsviçre, Davos’ta düzenlenen 47. Dünya Ekonomik Forumunda (WEF) konuştu. Küreselleşmenin sorumlu tutulduğu eşitsizliğin ülkelerde siyasi bölünmelere neden olduğunu belirten May, dünyanın eşi benzere görülmemiş bir zenginlik seviyesine ulaşmasına rağmen çoğu insanın bu durumdan faydalanamadığını hissettiğini söyledi. May, daha fazla küreselleşmenin insanları korkuttuğuna, pek çok insan için küreselleşmenin iş kaybı ve ücretlerin düşmesi anlamı taşıdığına dikkati çekerek, serbest ticaret ve küresellemenin herkes için çalıştığından emin olunması gerektiğini belirtti. Serbest piyasa, serbest ticaret ve küreselleşmeyi savunmaya kararlı olduğunu vurgulayan May, “İngiltere, küresel ticarette dünya lideri olacak.” yorumunu yaptı. (…)

Kaynak: İngiltere Başbakanı May’den iddialı sözler

Yani Brexit’i yanlış anlamayın küresel şeytanlara hizmete devam edeceğiz ama biraz daha hedef büyüttük diyor hanımefendi. Nerede diyor? Küreselcilerin konferansı Davos’da.

Mealen;

“Küreselleşme konusunda çok deşifre olundu, bu iş farkettirilmeden yapılmalıdır yoksa insanlar korkup tepki veriyor” demiş. Küresel ticarette dünya lideri meselesine gelince bu “dünya su yollarını tutmaya devam edeceğiz” demektir.

Ama o konu biraz alengirli. Görelim bakalım tutabilecek misiniz?

Ama biz mesajı aldık, merak buyurmayın…

One comment

Comments are closed.