“Diren Gezi” – pardon – “Diren Washington D.C.”…

ABD‘deki seçim kampanyası süresince açık şekilde Hilary Clinton’ı destekleyen CNN, Trump‘ın kazanmasıyla tavrını daha da agresifleştirdi. Dün başlayan protestolar bugün de sürerken, CNN bu protestoları birkaç ayrı noktadan “son dakika” başlığıyla canlı yayınlıyor. Özellikle on binlerce kadının Trump karşıtı yürüyüşü üzerinde duran kanal, Trump’ın “siz berbat bir kurumsunuz” çıkışının adeta intikamını alıyor.

CANLI YAYINDA AĞIR KÜFÜRLER

Yürüyen kadınlarınların arasında bulunan Madonna’nın konuşmasını da canlı yayınlayan CNN, ilginç bir canlı yayın kazasına da imza attı. Madonna konuşması esnasında açıkça canlı yayında küfürler savurdu. Kanal ise üç defa tekrarlanan bu küfürleri yayınladı. CNN’in bu yayınlarıyla Trump’ın mücadele mi edeceği, yoksa anlaşma yolunu mu seçeceği merak konusu.

ABD MEDYASI KENDİ İÇ SORUNLARIYLA UĞRAŞACAK

CNN, Türkiye’deki Gezi olayları başta olmak üzere birçok kalkışmaya destek olmuş, olanları dünyaya farklı göstermeye çalışmıştı. Kanalın Gezi olaylarında aralıksız saatlerce canlı yayın yapması büyük tepki çekmişti. Trump’la birlikte ise CNN’in bir süre başka ülkelerin iç işlerinden daha çok, Amerika‘nın kendi iç çekişmelerine yoğunlaşması bekleniyor.

http://www.haber7.com/medya/haber/2248795-cnn-beyaz-saraya-operasyon-cekiyor


Benzerlik çok olunca insanın birden “Diren Gezi” diyesi geliyor. Özellikle yaşı geçmiş, işi bitmiş artist, şarkıcı tayfasının ön planda olması da çok manidar. Gösterilerde ön planda olmayan bu yaştan sonra Hollywood patronlarından rol kapamaz.  

Bu ülkede gezi olaylarının ne olduğunu hala anlayamayan mankafalar varsa işte onlara güzel bir örnek olay çalışması. 

Aradaki 10 farkı bulsunlar.

Bulabilirlerse…