Çok ilginç bir kura çekimi. Yine sıcak toplar mı devrede?

Avrupa Ligi’ndeki son maçında Feyenoord’u deplasmanda 1-0 yenerek adını bir üst tura yazdırmayı başaran Fenerbahçe, Zurich’i son maçta yenip bir üst tura çıkan Osmanlıspor ve Şampiyonlar Ligi’ni 3. sırada bitirerek Avrupa Ligi’nde devam edecek Beşiktaş’ın rakipleri belli oldu.

BEŞİKTAŞ– Hapoel (İsrail)

FENERBAHÇE– Krosnodar (Rusya)

OSMANLISPOR– Olympiacos (Yunanistan)


Sevdiğimizden değil ama bu rakipler aynı zamanda Türkiye ile son dönemde, nasıl doğru ifade edilir bilmiyoruz ama, yakınlaşan politikalar izleyen ülkeler.

Yunanistan AB politikalarında, İsrail yeniden ilişkileri kurulması anlamında ve Rusya zaten malumunuz. 

Bu maçlarda provokasyonlara çok dikkat edilmelidir. 

Yolsuz FIFA’nın, UEFA’nın vb.lerinin sıcak toplarla canının istediği kurayı çektiği bir süredir malumumuzdur.

Arjantin basınından Le Nacion gazetesine röportaj veren futboldan 6 yıl men cezası bulunan eski FIFA başkanı Blatter, kura çekimlerinde hile yapılıp yapılmadığına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“Milyonlarca insanın televizyondan izlemesine rağmen turnuvaların kura çekimlerinde hile yapıldı mı?” sorusunu yanıtlayan 80 yaşındaki Blatter, “Gözlerimle gördüm ve hileye benziyordu. Avrupa kupasında kura çekimiydi. ‘dan bir takımın topu çekilecekti. Topların sıcak veya soğuk yapısından içlerindeki takım anlaşılıyordu ve buna şahit oldum.” cevabını verdi.

FIFA’da başkanlık görevini yürüttüğü 1998 ile 2016 yılları arasında kurada hile yapılmadığını da savunan Blatter, “Asla böyle bir yönteme başvurmadım. Diğer başkanlar yaptı. Kaseden topları kendi elleriyle alıp kura çektiler. Asla kanunları çiğnemedim. Vicdanım rahat.” diye konuştu. Blatter, bazı topların kura öncesinde buzdolabına konularak soğutulduğunu ve bu sayede topa dokunan kişinin içindeki takımı önceden bilerek istenilen eşleşmeleri gerçekleştirdiğini de ifade etti.

http://www.sabah.com.tr/spor/futbol/2016/06/14/blatterden-sicak-top-itirafi

Şimdiden uyaralım…