Ne yazdıysak o…

Eski FBI çalışanı: Asıl darbe yolda!
FBI’da çalıştığı dönem, kurumda çevirisi atlanan bazı belgeler olduğunu üstlerine bildirdikten sonra kovulan, FBI eski çevirmeni ve Ulusal Güvenlik Muhbirleri Koalisyonu’nun (NSWBC) kurucusu Sibel Edmonds, internet ortamında yaptığı bir söyleşide, 15 Temmuz darbe girişiminin CIA-Gülen işbirliğiyle yapılmış bir darbe provası olduğunu ifade etti. 15 Temmuz’daki darbe girişiminin iyi planlanmıs darbeler kapsamında gözükmediğini belirten Edmonds, “Bana göre, bu Gülen’in piyon olarak kullanıldığı, CIA-NATO destekli bir darbe provasıdır. Yani sadece bir ısınma egzersizidir. Erdoğan’a karşı olan hakiki darbe yolda. Muhtemeldir ki, 15 Temmuz’da yaşananlar insanların darbeye karşı çıkıp çıkmayacağını görmek için bir denemeydi” dedi.
Amerika Gerçek Şeriatçı Molla’yı Kendi Besliyor
Edmonds, konuşmasının devamında, ABD’nin, Erdoğan’ı dünyaya şeriatçı olarak göstermeye çalıştığını, fakat asıl şeriatçı molla olarak tanimladiği Gülen’i kendisinin beslediğini vurgulayarak, FETO lideri Gülen’in evinin CIA’in hemen yanında, özel güvenlik kuvvetleri ve apaçi helikopteriyle korunduğunu dile getirdi.
Türkiye’yi Kurtarma Bahanesiyle Darbe
Darbe girişiminin başarısız olması sonrasında, Gladyo B planı dahilinde, FETO lideri Gülen’in hala emniyette ve orduda bulunan destekçileriyle asıl gelecek darbede önemli rol oynayacaklarını belirtti. Beklenen gerçek darbenin nasıl vuku bulacağı konusunda öngörüde bulunanSibel Edmonds, Türkiye’de İncirlik ve NATO üslerinde nükleer silah başlıklarının bulunduğunu, bunların bir şekilde İşid’e aktarılabileceğini ve sonrasında Türkiye’yi kurtarma adına darbeye zemin oluşturulabileceğini iddia etti.Edmonds, FETO liderinin iadesiyle alakalı da, ABD’nin Gülen’i vermemek için ipe un serip, bürokratik nedenlerle işlemleri uzatarak ölmesini bekleyeceğini söyledi.
Darbeye Karşı Halkın Hükümranlığı
Türkiye’de halkın darbeye karşı kazandığı zafer ile ilgili de “Aynı durumun Amerika’da gerçekleşmesi halinde insanlar yatakların altına saklanır. Fakat Türk halkı çok cesurca, silahsız bir şekilde tanklara karşı meydan okudu.Halkın darbeye olan tepkisi, ‘benim hükümranlığıma kimse el uzatamaz” mesajının ta kendisiydi” dedi.
Dün öğlende yazdığımız ve bu sabah Yeni Söz gazetesinde yayınlanan analizimizden bir bölüm:
1960 darbecilerinin imzaladığı ve ihanetleri belli olmasın diye 1957 yılından başlattıkları ABD ile Stratejik kölelik anlaşmasını onların istediği şekilde imzalamayacağını 2007 yılında bildiren Türkiye hükümetine karşı o tarihten beri dozu gittikçe artan bir saldırı vardır. Bu saldırı artık giderek dozajını artırmaktadır. Dünyaya yeniden nizam verecek yeni ekonomik kriz öncesinde Türkiye’yi düşürmek istemektedirler.
Şimdi Batıya karşı acımasız direnişin zamanıdır.
Özellikle İngiliz ve ABD elçilikleri kuşatılarak (zarar verilmeden) bütün giriş çıkışlar kameralara kaydedilmelidir. Üzerlerinde baskı oluşturulmalıdır.
İncirlik üssü halkımız tarafından kuşatılmalıdır. Gerekirse ABD’li personel oradan çıkarılarak nükleer silahlara dahi el konulmalıdır.
Analizimizin tamamı için tıklayınız: