Bunlarla kıyaslayınca dağdakiler daha masum kalıyor…

Euronews muhabirlerinin patlama sevinci
11 kişinin yaşamını yitirdiği Vezneciler saldırısı sonrası mikrofonu açık kalan Euronews muhabiri ve spikerinin neşeli anları canlı yayına yansıdı.
Vezneceliler’deki 7 polisin şehit olduğu, 4 sivilin hayatını kaybettiği ve 36 kişinin yaralandığı saldırı uluslararası medyada da geniş yankı buldu. Olay yerinden canlı bildiren haber kanallarından biri de Euronews oldu.
MİKFORON AÇIK KALDI
Türkiye’nin de finansörleri arasında yer alan Avrupalı haber kanalı Euronews’de dikkat çeken bir olay yaşandı. Vezneciler saldırısı haberi sonrasında mikrofon açık kaldı.Spiker ve muhabir arasındaki ‘neşeli’ diyalog şöyle gerçekleşti:
-Tamam ağzına sağlık
-İyi oldu mu
-He güzel oldu, iyi saydırdın
TEPKİLER ÇIĞ GİBİ
Video kısa sürede sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına girerken, birçok kullanıcı kanala ve spikere sert sözlerle yüklendi.

NTV Spikeri canlı yayında önce haberi sundu, haber görüntüleri yayınlanırken arka planda spikerin şarkı söylediği kısa bir süre duyuldu. NTV spikeri Nur Tuğba Algül, dün gece yarısı 8 şehidin haberi ekranlara gelirken fonda şarkı söyleyerek ilginç bir olaya imza attı.NTV rejisinin VTR yayınlarken spikerin sesini kısmayı unutmasıyla, izleyiciler bir yandan 6 asker ve 2 korucunun şehit olduğu Hakkari saldırısı ile ilgili haberi izlerken bir yandan da spiker Algül’ün söylediği şarkıyı duydu…NTV ÖZÜR DİLEDİOlayın kamuoyuna yansımasından sonra Doğuş Yayın Grubu bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, ‘NTV’nin 6 Ağustos 2012 tarihli, saat 02:00 Haber Bülteni’nde görevli bazı çalışanlarımızın yayın kuralları ve işyeri disiplinine aykırı davranışları kamuoyunun tepkisine neden olan, kabul edilemez bir olayla neticelenmiştir. Doğuş Yayın Grubu olarak bu durumdan büyük üzüntü duyduğumuzu belirtir, özür dileriz. Kamuoyuna duyurulur. Saygılarımızla, DYG..’ denildi..
Bombayı kimin patlattığını arayanlara yardımcı olması dileğiyle…