‘Şükür medyamızda AB ordusu haberleri yer almaya başladı’ demiştik…

Avrupa Birliği’nin ekonomi dışında da söz sahibi olma girişimleri yeniden ortaya çıktı. İngiliz Times gazetesi, İngiltere’deki referandum nedeniyle AB Ordusu planlarının gizli tutulduğuna yer verdi.
BBC Türkçe’nin aktardığı bilgiye göre; İngiltere gazetelerinde ana gündem AB referandumu. Referanduma bir aydan kısa süre kaldı.
Times gazetesi Avrupa Komisyonu’nun hazırladığı ‘AB ordusu’ planlarının İngiltere’deki referandum nedeniyle gizli tutulduğu şu şekilde ifade ediliyor:
AVRUPA ORDUSU GELİYOR
‘Bir Avrupa ordusunun kurulması yönünde hazırlanan planlar gelecek ay yapılacak referandum öncesinde İngiliz seçmenlerden gizlendi.
Avrupa Birliği Dışişleri Konseyi tarafından hazırlanan plan kapsamında Avrupa düzeyinde askeri bir yapının oluşturulmasını öngörüyor. Başta Almanya olmak üzere AB üyesi ülkeler planı destekliyor ve planı gelecekte kurulabilecek bir AB ordusunun ilk adımı olarak görüyor.
Benzer bir plan 2011 yılında İngiltere tarafından veto edilmişti. Ancak bu kez 9 AB üyesi ülkenin bir araya gelerek plana karşı çıkanların etkisini azaltmayı hedeflediği belirtiliyor.
Planın basına sızmasının önlenmesi için İngiltere’deki referandum öncesi ulusal parlamentolara gönderilmemesi kararının alındığı anlaşılıyor.’
Bu vesileyle 7 Şuabt 2016 tarihli eski analizimizi de tekrar hatırlatalım;

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen ve Hollanda Savunma Bakanı Jeanine Hennis-Plasschaert tarafından imzalanan anlaşma ile iki ülke arasında savunma ortaklığı yapılması kararlaştırıldı. Geri planda bir tankın ve elit askerlerin yeraldığı Hollanda savaş gemisinde imzalanan anlaşmaya göre bundan böyle birçok Alman ve Hollandalı askeri birlikler birlikte eğitim ve tatbikat yapacak, askeri görevlere birlikte katılacak.
Anlaşmaya göre Almanya’nın Eckernförde şehrinde konuşlandırılmış 800 elit denizci askerden oluşan ve karşı terör ile deniz kurtarma operasyonları yapan Alman birliği, Hollanda Deniz Kuvvetlerine entegre edilecek. Buna karşılık Alman Ordusu mensupları Hollandalı meslektaşlarıyla birlikte, 250 metre uzunluğundaki modern savaş gemisi ‘Karel Doorman’da görev yapacak. Ortak birliğin 2018’den itibaren göreve hazır olacağı bildirildi.
İki ülkenin kara kuvvetlerinden bir kısmı da birleştirilecek. Hollanda Ordusuna ait 3 bin asker ve 18 Leopard tanktan oluşan birlik, Aşağı Saksonya Eyaletinde konuşlandırılmış olan 30 tanka sahip Alman birinci tank tümenine dahil edilecek. Buna karşılık bir Alman tank taburu ile bir Hollanda tugayı birleştirilerek, 400 askerden oluşacak birlik 2019’dan itibaren Aşağı Saksonya Eyaletinde konuşlandırılacak.
Daha önce 2014 yılında 2 bin 100 askerden oluşan Hollanda hava indirme tugayı, Alman seri kuvvetleri DSK ile birleştirilmişti. Ancak şimdi Alman Savunma Bakanı Von der Leyen, tugaydan bölüğe kadar her iki ülke birliklerinin biraraya getirileceğini belirtti. Avrupa’da askeri işbirliği konusunda yeni bir sayfa açtıklarını bildirdi.
Von der Leyen askeri işbirliğin bundan çok daha fazla boyutlarda olacağını ifade ederek, çok uluslu bir tank birliği oluşturmayı amaçladıklarını, 20 bin askerden oluşacak askeri gücün 2021’den itibaren göreve hazır olacağını söyledi.

Konuyla ilgili olarak 28 Aralık 2015 tarihinde bir analiz yaparak gelmekte olan AB ordusuna dikkat çekmiştik. Yukarıdaki haberi bu analizimize eklemiş olalım.

İslam ordusu ve ardından Hristiyan ordusu. Saflar netleşiyor. Yakında Amerika kıtası ordusuna da tanıklık ederiz. Afrika ordusu zaten bir süredir var Afrika barış gücü altında. Artık kıtalararası ve dinlerarası savaşa tüm dünya hazır.

Tıpkı George Orwell’in 1984 kitabında yazdığı gibi, kıtalar arasında sonsuz savaşlar, otoriter devletler, düşünce kontrolü ve sıkı bir takip altındaki bireyler.

SAVAŞ BARIŞTIR, ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR, CAHİLLİK GÜÇTÜR.