ABD büyükelçiliğinden 1 Mayıs’ta 1 Nisan şakası…

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘1 Mayıs günü, emek ve dayanışmayı kutlamak yerine,Türkiye’nin geçirdiği zor bir haftayı geride bıraktık ve yaşanan korkunç terör saldırısından ve trajik can kayıplarından bir kez daha derinden üzüntü duyduk. Bursa, Gaziantep, Dicle, Nusaybin,Şırnak, Muş ve diğer yerlerde yaşanan saldırıları öte yandan Kilis ve Karkamış’ı sürekli şekilde hedef alan ve sınır ötesinden gerçekleştirilen havan topu ve roket saldırılarını esefle kınıyor;ortak terör tehdidiyle mücadelede Türkiye ile beraber çalışmayadair güçlü taahhüdümüzü bir kez daha teyit ediyoruz. Bu zor zamanlarda,ABD’nin Türkiye’nin güvenliğine ve toprak bütünlüğüne yönelik taahhüdü sarsılmaz güçtedir.’
Yarın çıkıp 1 Nisan şakası yaptık demelerini beklemiyoruz ama biz öyle algıladık. İşte en azından dürüst bir açıklamanın haberi;

Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Başkanı John Brennan, El Kaide örgütünün lideri Usame Bin Ladin’in tam 5 yıl önce öldürüldüğü operasyonu, Twitter hesabından bugün düzenlenmişcesine dakika dakika aktardı. Tweetler tepki çekerken, CIA Başkanı John Brennan, El Kaide’yi büyük oranda zayıflattıklarını,IŞİD’le mücadelenin ise yıllar alacağını söyledi.
Yani ABD bölgeyi karıştırmaya/yakmaya/yoketmeye daha yıllarca devam edecekmiş. Zalimce gerçeği haykıran bir açıklama ama en azından dürüstçe söylenmiş.
Bizde bıkmadan usanmadan sizinle savaşmaya devam edeceğiz. Burada her can yaktığınızda sizin de canınız yanacak bunu gayet iyi biliyorsunuz değil mi?
Yine de hatırlatalım;