Batı koalisyonu yaralı tankla başedemiyor, nasıl korkmasınlar?

Irak’ın kuzeyinde bulunan Başika’daki Gedu üs bölgesine DAEŞ unsurlarınca saldırı düzenlendi. Hedef alınan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait tankın, mevzi değiştirerek saldırının yapıldığı binayı ve kaçmaya çalışan teröristlerin araçlarını vurması sonucu, DAEŞ mensubu 32 terörist etkisiz hale getirildi.
Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Irak’ın kuzeyinde Başika bölgesindeki Gedu üs bölgesine 4-5 kilometre mesafedeki ileri emniyet unsurlarının yer aldığı bölgeye, DAEŞ unsurlarınca saat 16.15 sularında cornet tipi tanksavar silahıyla saldırıda bulunuldu.
Saldırıda, tank üzerinde bulunan ve merminin içeri nüfuzunu önleyen özel bir zırh sistemi olan reaktif zırhlar mermiyi püskürttü, tank ile içindeki mürettebat zarar görmedi. Tanktaki reaktif zırhlar patlama etkisiyle havaya fırladı ve periskopta hasar meydana geldi.
Saldırıya uğrayan tank DAEŞ teröristlerini etkisiz hale getirdi
Saldırının ardından aynı tank, mevzi değiştirerek füzenin geldiği bölgede teröristlerin bulunduğu binayı 8 mermiyle vurdu. Saldırıyı gerçekleştiren DAEŞ mensubu 10 terörist binada etkisiz hale getirildi.
Bina ve civarındaki bazı teröristler 7 araç ve 4 motosiklet ile kaçmaya çalıştı. Yapılan atışlarla 5 araç ve 3 motosiklet hareket halindeyken imha edildi. Olayda toplam 32 DAEŞ mensubu terörist etkisiz hale getirildi.Güvenlik kaynakları, bölgede tespit edilen diğer DAEŞ hedeflerinin de vurulduğunu belirtti.
Batı koalisyonunu korkutan tam bu işte. Yaralı Türk tankı ile 32 terörist öldürülmüş. Daeş demelerine bakmayın. Kim bilebilir saldırganların kim olduğunu. Peki saldırının zamanlamasına dikkat ettiniz mi?
Dün yaptığımız‘Çaresizler kulübü…’başlıklı analizimizden bir bölüm;
ABD-RUSYA İKİLİSİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Strasburg ziyareti öncesi havalimanında soruları yanıtladı. Gazeteciler, Rusya Devlet Başkanı Putin’in ABD Başkanı Barack Obama ile telefon görüşmesinde’Türkiye-Suriye sınırı kapatılsın’ önerisi getirmesi Başbakan’a soruldu. Başbakan bu soruya ‘Türkiye’nin gıyabında iki ülke liderinin yaptığı görüşmelerin bir karşılığı ya da anlamı yoktur. Türkiye’nin sınırları sadece Türkiye’yi ilgilendirir’ ‘ yanıtını verdi. ‘Türkiye’nin sınırları, sadece mültecilere insani bakımdan açık olmuştur.’ diyen Davutoğlu, ‘Dünya’nın Türkiye’ye sadece teşekkür borcu vardır. Hesap sormaya hakkı ya da haddi kimsenin yoktur’ diye devam etti.
http://www.haber7.com
Suriye’de Türkiye’ye rağmen iş yapmaya çalışan ama bir türlü istediklerini alamayan iki kafadar kendilerince bir ayar vermeye çalışırken aslında çaresizliklerini itiraf etmişler ve cevaplarını almışlar…
Haddiniz değil diyen Türk başbakanına Irak’ta Türk tankı vurarak had bildirmeye kalktılar ama beter oldular. Bu kafayla bu coğrafyada daha çok beter olacaklar…