Tasmayı ne zaman çıkaracaksınız sevgili Jön Türkler…

22 Mart 2016 tarihli‘AB’nin başkenti Brüksel’de bir merkez daha var. Atlamayalım…’başlıklı analizin ilgili kısmını hatırlatıp konuya devam edelim demiş ve yine 22 Mart 2016 tarihli ‘Başladılar’ başlıklı analizimizi yapmıştık. Konuya bu analizimizle başlayarak devam edelim;

CHP Eskişehir Milletvekili ve Eskişehir Tabip Odası Onur Kurulu Üyesi Prof. Dr.Gaye Uslu, Belçika’da art arda meydana gelen patlamalar için Twitter hesabından açıklamalar yaptı.
AVRUPA’DAKİ TERÖR SALDIRILARI İÇİN ERDOĞAN’I SUÇLADICumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2 gün önce Brüksel’i tehdit ettiğini söyleyen Gaye Uslu, şimdi de saldırıların gerçekleştiğini ima etti.

Washington merkezli, muhafazakar düşünce kuruluşu American Enterprise Institute’ta (AEI) eski Pentagon yetkilisiMichael Rubin imzasıyla yayımlanan makalede küstah ifadeler kullanıldı.”MUHAMMED MURSİ GİBİ BİR SEMPATİSİ OLMAZ”
Rubin daha sonra, Türk ordusunun yönetime el koyup Erdoğan ve yakın çevresini hapse koyduğunda ne tepki verileceğini soruyor. Rubin, seçim dönemindeki bir Obama yönetiminin, olası bir darbede, darbeciler ‘demokrasinin restorasyonu’ konusunda açık bir yol haritası çıkartırlarsa, onları ‘azarlamaktan’ daha fazlasını yapmayacağını savundu.SKANDAL İFADELERE DEVAM ETTİErdoğan’ın, Muhammed Mursi gibi bir sempati de yaratamayacağını söyleyen Rubin, Mursi devrildiğinde onun demokrasiye olan bağlılığının hala bir tartışma konusu olduğunu, ancak Erdoğan için böyle bir şeyin söz konusu olamayacağını iddia etti.Cumhuriyetçi ya da Demokrat başkan adaylarının ABD’nin prestijini darbe öncesindeki duruma (status quo ante) dönmek için tehlikeye atmayacağını belirten Rubin, adayların darbeye sözde karşı çıkacaklarını, ancak yeni rejimle birlikte çalışacaklarını söyleyerek yazısını tamamladı.

Bugünkü Cumhuriyet gazetesiyle devam edelim;

Bunların haberlerin tamamı bugün Cumhuriyet gazetesinde yayınlandı. Hem de ilk sayfadan.
Bütün bunlar olurken CHP’nin bu koroya katılmaması düşünülemezdi;

BU TERÖR OLAYLARININ TEK SORUMLUSU VARDIR. AKP HÜKÜMETİDİR””PKK belası vardı. Bir de IŞİD belası getirdiler” diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:”Yanlış yapıyorsunuz durup dururken senin Suriye’de ne işin var arkadaş? Durup dururken bir sabah kalktık Suriye baş düşman olmuş. Ne diyor, dönemin Başbakanı şimdinin Cumhurbaşkanı, ‘Suriye bizim iç meselemizdir’ diyor. Türkiye Cumhuriyeti Suriye’de neden darbe yapsın. Ortadoğu’nun bütün dengelerini alt üst ettiler. Türkiye kan gölüne döndü. Sadece Türkiye mi hayır,Brüksel’de patlayan bombalarda öyle, Paris’te patlayan bombalarda öyle. Tek sorumlusu vardır. AKP hükümetidir. Bütün bu terör olaylarının tek sorumlusu vardır. AKP hükümetidir.TIR’larla silah gönderildi, kardeş kardeşe kırdırıldı. Suriye kan gölüne döndü. Neden hangi gerekçeyle? Bu da yetmedi. IŞİD’e 70 ilden katılım oldu Türkiye’den. Bunlar seyrettiler.

Peki geçen hafta Rusya Dışişleri bakanı Lavrov ne demişti;

Bu kadar harika organizasyon takdire şayan doğrusu. Bitti mi? Bitmedi;

Terör örgütü KCK yöneticileriden Mustafa Karasu, Özgür Gündem’de Şubat ayında çıkan bir yazısında, ”CHP’yi kurtaracak, savaş politikalarına karşı demokratikleşme ve barış politikasıdır’ ifadelerini kullanırken, terör örgütünün diğer yöneticisi Bese Hozat, ”CHP’nin de doğru ve hakiki bir özeleştiri geliştirerek HDP’nin yanında demokrasi mücadelesine katılması oldukça önemlidir” demişti.
”CHP BİZİM YANIMIZDA YER ALMALIDIR”
PKK medyasına konuşan Selahattin Demirtaş’ın ağabeyi Nurettin Demirtaş, bu konuya ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu.
Demirtaş, şöyle konuştu;
”AKP-DAEŞ gücünü ayakta tutan işbirlikçi Kürtlerile CHP’nin veözellikle de onun çevresindeki Alevilerin oynadığı rolkesinlikle aynı olamaz, olmamalıdır; CHP cumhuriyetin bu kritik sürecinde Kürtlerin yanında yer almalıdır.
Eğer M. Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’ndan ders alınacaksa, ilk hamlesinin Kürtlerle ittifak kurmak olduğu hatırlanmalıdır. Bunun için CHP’ye yapılan çağrılar anlamlıdır fakat her şeye rağmen buna yanaşmayan bir CHP’de, kendisini gerçekten ilerici ve demokrat olarak görenlerin artık bir saniye bile kalmaması gerekir.”
Hani ittifaklarını sanki dünyada duymayan kalmış gibi birde böyle cambazlıklar yapıyorlar. Bu konuyu daha önce defaatle yazmıştık;
Uğraştılar, didindiler, çabaladılar; Son Brüksel saldırısı üzerinden IŞID=AKP denklemi kurup Batı kamuoyunun bütün öfkesini kendi kudurmuşlukları ile birleştirip operasyon yapmaya çalıştılar gün boyu ama…
Tek bir hareketle mat oldular. Çünkü terörün gerçek efendisi Batının ta-kendisi.

Hay Allah. Yine beceremediniz. Çok çalışmanız lazım çok… Belçika bile olayı anladı ve sesini kesip oturdu.

Siz daha ne kadar bu tasmanızla dolaşacaksınız sevgili Jön Türkler?