Arap baharını başlatmasa bile kontrolü altına alanın Türkiye olduğunu anlayamayanlara…

‘Türkiye kendisine biçilen ‘itaatkarlık’ rolünü aşarak rol model oldu’
Tunus eski Cumhurbaşkanı Muhammed Munsif el-Merzuki,Türkiye’nin Sykes-Picot anlaşmasında kendisine biçilen ‘itaatkarlık’ rolünü aşması sebebiyle terör saldırılarının hedefinde olduğunu belirtti.
Merzuki, Ankara’da dün gerçekleştirilen terör saldırısına dair resmi Facebook sayfasında yayımladığı mesajda, Türkiye’yi öven sözlere yer verdi.
Merzuki’nin mesajında şu ifadeler yer aldı:
‘Türkiye, Sykes-Picot anlaşmasında kendisine biçilen ‘itaatkarlık’ rolünü aşarak rol model oldu. Türkiye, iki milyondan fazla Suriyeliye desteğinden ve onları korumasından, Arap Baharı’na, özellikle ordu ve güvenlik konularında Tunus’a verdiği her türlü destekten, ekonomik ve sosyal alanlardaki başarısından ve büyük devletlerle yarışmasından dolayı cezalandırılmak amacıyla terör saldırıları aracılığıyla hedef alındı.’
Türkiye’deki yönetimi temsil edenleri iyi tanıdığını vurgulayan Merzuki, mesajında, ‘Halkın yüksek bir demokrasiyle birçok kez seçmiş olduğu yönetimdeki insanları tanıdığım kadarıyla, bu gaddar saldırılar, onların ancak sağlam duruşunu ve güçlerini artıracaktır’ ifadelerini kullandı.
Mesajda ayrıca, ‘Allah bu korkakça saldırının kurbanlarına rahmet etsin. Yaralılara acil şifalar versin. Allah, şer odaklarının hedefindeki Türk halkının yaralarını sarsın’ denildi.
Haçlıların içeride ve dışarıda dört bir koldan niye saldırdıklarını anlatan güzel bir haber. Allah bu memlekette yaşayan bazılarına da bu idraki nasip etsin…