Suriye – Rusya – İran – Türkiye – Suudi Arabistan denkleminde hamleler – karşı hamleler…

Reuters’a bilgi veren bir enerji yetkilisi, ‘Rus şirketi Gazprom ile bir süredir görüşmeler devam ediyordu ancak bu konuda beklenen gelişmeler olmadı. Dün itibariyle tahkime gidildi, sanırım kararı tahkim verecek’ dedi. Türkiye ile Rusya arasında doğalgaz fiyatlarında 1 Ocak 2015’ten geçerli olacak fiyat indirimi konusunda mutabakat sağlanmasına rağmen resmi imzalar atılamamıştı. Reuters’ta 27 Haziran’da yer alan bir haberde bir hafta içinde imza işleminin tamamlanamaması halinde BOTAŞ’ın Gazprom’a karşı uluslararası tahkime gitme hakkı doğacağı ve Türkiye’nin bunu değerlendirebileceği yer almıştı.
YILLARDIR ŞİŞİRİLEREK BİR HOLLYWOOD FİGÜRÜNÜ GEÇEN İRAN’IN PARAMİLİTER KOMUTANI KASIM SÜLEYMENİ’NİN UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ HABERİ.

DAHA ÖNCE AL JAZEERA IRAK’TA TÜRKİYE’Yİ KÜÇÜMSEYEN VE KASIM SÜLEYMANİYİ ŞİŞİREN BİR HABERE İMZA ATMIŞTI. HATIRLAYALIM.

BU ARADA SUUDİ ARABİSTAN PRENSLERİ ARACILIĞIYLA SIKIŞTIRILMAYA ÇALIŞIR. TABİİ OLAY HENÜZ SICAK VE BU PRENSİN KİM OLDUĞU HENÜZ BELLİ DEĞİL. İZLEYECEĞİZ…

DÜN AKŞAM YAYINLANANANALİZİMİZİNDAHA MÜREKKEBİ KURUMADAN BU KEZ YEMEN’DE SINIR TANIMAYAN DOKTORLARIN HASTANESİ SUUDİ ARABİSTAN  UÇAKLARINCA BOMBALANDI. MESAJ SANKİ AFGANİSTAN’DA SÜNNİ TALİBAN YARALILARI MUAYENE EDEN HASTANEYİ BOMBALARSAN BEN DE YEMEN’DE Şİİ HUSİLERİ TEDAVİ EDEN HASTANEYİ VURURUM DENİYOR.
KONUYLA İLGİLİ ESKİ ANALİZLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ.