Bu haberler CNN yada BBC’den değil.

Bu haberler CNN yada BBC’den değil. Tam onlara alıştık derken şimdi de başımıza Rus Haber ajansı Sputnik çıktı. Son dönemde yayınladığı haberlerle CNN ve BBC’yi aratmıyor.

TÜRK MEDYASININ BAĞIMSIZLIĞI RUSYA’YI GERMİŞ GÖZÜKÜYOR. PUTİN MUHALİFİ GAZETECİLERİN BIRAKIN SUSTURULMAYI, MOSKOVA’NIN GÖBEĞİNDE GÜNDÜZ VAKTİ NASIL ÖLDÜRÜLDÜKLERİNİ BİLMESEK RUSYA’NIN BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ SEVDASINI TAKDİR EDECEĞİZ.
BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KONUSU SPUTNIK HABER AJANSINI KESMEMİŞ OLACAK Kİ BİR DE IŞID-TÜRKİYE İLİŞKİLERİNİN GÜNCELLEMESİNİ YAPMIŞ.

BÜTÜN BUNLARIN ARTIK TÜRKİYE ÜZERİNDE PEK ETKİLİ OLMAYACAĞINI BİLDİĞİNDEN OLMALI Kİ HIZINI ALAMAMIŞ BİR DE TEHDİTLER SAVURMUŞ.

PEKİ BÜTÜN BUNLARI NİYE YAPMIŞ?

ORTADOĞU’NUN YENİ DAYISI RUSYA’YA ARTIK HERKES ALIŞMAYA BAŞLAMIŞTIR. HER ZAMAN YANINDA GÜÇLÜ BİR AĞABEY İHTİYACI HİSSEDEN FRANSA RUSYA İLE AŞAĞI SEVİYEDEN YOKLAMA TEMASLARINA BAŞLAR.

BU ARADA SINIR TANIMAYAN DOKTORLAR BU SIRA HER YERDEN PEYDA OLUVERMEKTEDİRLER. ONLARDA SANKİ KENDİLERİNCE BİR MESAJ VERİRLER.

EVET BÜTÜN BUNLAR 30 EKİM 2015 CUMA GÜNÜ OLDU. GÜNÜN SONUNDA İSE SPUTNİK’E KAPAK ANADOLU AJANSINDAN DIŞİŞLERİ BAKANI SİNİRLİOĞLU’NUN SÖZLERİYLE GELDİ.

GÜNÜ SON BİR HABERLE BİTİRELİM. MOSKOVA’DA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN DA PUTİN İLE BİRLİKTE AÇILIŞINDA BULUNDUĞU CAMİDE CUMA NAMAZININI DİYANET İŞLERİ BAŞKANIMIZ KILDIRDI. BU OLAYDA BUGÜN OLDU. ÜLKESİNDE BÜYÜK BİR MÜSLÜMAN NÜFUS BULUNDURAN MOSKOVA’YA BİR HATIRLATMA OLSUN…

Rusya’nın başkenti Moskova’da hizmete açılan 10 bin kişilik Moskova Merkez Cami Eylül ayında hizmete açılmıştı. Diyanetİşleri Başkanı Mehmet Görmez de, bugün Moskova Merkez Camii’nde Cuma Hutbesini okudu. Görmez, hutbenin ardından Rusya’da yaşayan Müslümanlarla Cuma namazını kıldı.